Případem se policisté začali zabývat 11. února, kdy po telefonátu na tísňovou linku 158 vyjeli do bytového domu pro seniory v Karviné. Jedna z nájemnic uvedla, že u sousedky neustále hraje televize a nikdo nevychází z bytu.

Ve spolupráci s hasiči pak ochránci zákona našli uvnitř mrtvou důchodkyni. Následná pitva ukázala, že ji někdo zavraždil. Jak se později ukázalo, zmizely desítky tisíc korun a šperky.

Kriminalisté ihned zahájili rozsáhlé vyšetřování. Prověřili více než sto lidí, kteří v současnosti i minulosti domem prošli. Zajímali se o dovoz obědů i další služby. Nakonec se dostali až ke čtyřiatřicetiletému muži, který dům poměrně dobře znal.

Kdysi zde chodil na návštěvu za svou příbuznou. S obětí se osobně neznal. „Při předchozích návštěvách ji ale mohl zaregistrovat,“ uvedl moravskoslezský kriminalista Lukáš Richter s tím, že v osudnou chvíli vrah zaklepal na její dveře a po otevření ženu natlačil do pokoje. Pak ji udusil. Jak sám později uvedl, k činu jej dovedla zoufalá životní situace. Peníze utratil za sexuální služby, hazard a jízdu taxíky.

Při zatčení asistovala zásahová jednotka. „Kvůli jeho trestní minulosti a fyzické zdatnosti,“ vysvětlil Richter. Vrah se přiznal. „S kriminalisty spolupracoval, projevil lítost,“ dodal Richter.

V případě uznání viny hrozí pachateli patnáct až dvacet let vězení, v úvahu přichází i výjimečný trest. Soud na něj uvalil vazbu. Násilník byl již v minulosti několikrát trestán. Naposledy odešel s podmíněným trestem za ublížení na zdraví. Zkušební doba mu končí v dubnu příštího roku.