Je mu kladeno za vinu, že po dobu nejméně jednoho a půl roku distribuoval v Havířově a jeho okolí drogu pervitin a také sám vyrobil téměř jeden kilogram marihuany.

Poznatky získané policisty v rámci prověřování mohly být zúročeny na konci května, kdy byl za výrazného přispění kolegů ze zásahové jednotky zadržen.

Kamion. Ilustrační snímek.
Obchvat Dětmarovic a Dolní Lutyně? Přípravy pokročily, Olši překlene nový most

„Při domovních prohlídkách a prohlídkách jiných prostor a pozemků se policistům podařilo zajistit krystalickou látkou, marihuanu a různé komponenty používané k distribuci drog. Dále policisté zajistili finanční hotovost, odcizené jízdní kolo a další věci pocházející z výnosu trestné činnosti. Prohlídek se zúčastnil také policejní psovod se psem, specialistou na vyhledávání drog a znalec z odboru kriminalistické techniky a expertiz, který následně zajištěné věci podrobí odbornému zkoumání,“ přiblížila policejní mluvčí Daniela Vlčková.

Kriminalisté muže obvinili ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od 1 do 5 let.