K údálosti došlo v neděli 2. června, kdy policisté přijali na lince 158 oznámení o „podivné“ jízdě osobního vozidla v Rychvaldu. Dle sdělení oznamovatelky mělo auto doslova „prolítnout“ středem kruhového objezdu a zřejmě i narazit do několika aut a do sloupu. Oznamovatelka policistům sdělila, že řidič snad mohl být pod vlivem alkoholu, drog nebo utrpěl nějakou zdravotní indispozici.

„O pár minut později volala na tísňovou linku jiná žena, jež uvedla, že v Rychvaldu na komunikaci v blízkosti čerpací stanice stojí nabouraný automobil, který blokuje provoz. Řidič sedí uvnitř a zdá se, že má nějaký zdravotní problém. Popis vozidla se shodoval s popisem z předchozího oznámení," poznamenala policejní mluvčí Daniela Vlčková.

To už se k místu sjížděly hlídky z obvodních oddělení v Bohumíně, Orlové, Rychvaldu, ale i z oddělení hlídkové služby a dopravního inspektorátu, zkrátka všichni, kteří byli v tu chvíli nablízku.

„Řidič nebyl schopen komunikovat, zcela viditelně byl v ohrožení života. Policisté z orlovského obvodního oddělení nemeškali a ze služebního auta přinesli termofolii a defibrilátor. Muže společně s kolegy z oddělení hlídkové služby přemístili z auta na folii, ale v tu chvíli přestal dýchat. Defibrilátor, který policisté použili, ovšem vyhodnotil, že v tomto případě je nepotřebný. Policisté tedy přistoupili k masáži srdce, současně komunikovali další postup se zdravotnickou záchrannou službou. Nepřímá srdeční masáž byla po nějaké době úspěšná a muž začal sám pravidelně dýchat. Do péče zdravotníků byl předán již při plném vědomí," řekla dále Vlčková.

Policisté dopravního inspektorátu a obvodního oddělení Bohumín v mezičase zjišťovali následky, které mohly být řidičem způsobeny. Hmotnou škodu zjistili pouze na jednom osobním vozidle, nikdo naštěstí nebyl zraněn. Průběh této dopravní nehody šetří policisté dopravního inspektorátu Karviná. Pokud zjistí, že se stala v důsledku náhlé zdravotní indispozice řidiče, bude věc odložena.