Policisté na Karvinsku totiž varují: „Budeme o svátcích v ulicích a plánujeme kontroly řidičů zaměřené právě na alkohol.“ Nejen o pondělním šmigrustu budou uniformy na cestách šoféři vídat častěji.

„Každý den v podstatě až do úterka budou policisté nasazeni na různá místa na Karvinsku, aby se zaměřili na kontrolování řidičů, zda před jízdou neměli vypito,“ potvrdila policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Policisté budou kromě alkoholu ale hlídat i další dopravní přestupky, jako je například telefonování za volantem, a plánují si posvítit také na bezpečnost v blízkosti železničních přejezdů. Poslední „Velikonoční akce“ je naplánována na úterní dopoledne.

„I v uplynulých letech se našli nepoučitelní řidiči, kteří ještě při úterních kontrolách alkohol nadýchali,“ zdůvodnila nutnost zvýšeného počtu policejních hlídek policejní mluvčí.

S policisty budou spolupracovat i strážníci. Například v Bohumíně je na svátky naplánována společná akce.

„Děláme tyto kontroly každoročně. To i přesto, že si nemyslím, že by se o Velikonocích za volantem ocitlo výrazně větší procento opilých řidičů,“ myslí si ředitel Městské policie v Bohumíně Karel Vach.

V pohotovosti budou nejen lidé v uniformách, ale i personál záchytky v Karviné. Ta se o svátcích tradičně plní lidmi, kteří to s oslavami Velikonoc přehnali.

„A budou se podle našich zkušeností plnit již počínaje víkendem. Je pravděpodobné, že bude kapacita záchytky v Karviné v těchto dnech zcela využita,“ říká ze zkušenosti mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.

Ten v kraji sleduje kromě karvinské záchytky i opavskou, která podle něj nebývá tak vytížená. „To především proto, že Karvinsko je hustěji obydlené,“ dodal Humpl.