Parta dobrovolných ekologů, včetně mnohých dětí, vyrazila přímo k řece a u jejích břehů vysbírala pohozené odpadky. „Vůbec nám nevadí, že jsme museli při sobotě vstávat dříve. Baví nás to! Pomůžeme tím přírodě a neděláme to poprvé. Když jdeme s rodiči lesem, uklízíme odpadky taky,“ prozradili v sobotu ráno dva osmiletí nadšenci, Tomáš Ryž a Martin Kulíšek.

Oba pak po chvíli s kamarádem Ondrou zápasili s opravdu těžkým pytlem plným odpadků, který dokázali během chvíle nasbírat. Nesnadný úkol je ale nezlomil a kluci, stejně jako všichni ostatní, pracovali opravdu s nadšením. Ne všichni, kdo v sobotu pomáhali s úklidem, jsou členy sdružení Hraniční meandry Odry. Na předem avizovaný úklid mohl přijít kdokoli z dobrovolníků.

„Přijít mohl kdokoli, komu není stav této přírodní památky lhostejný,“ řekla vedoucí občanského sdružení Vladislava Hamplová. Do úklidu se tak zapojili třeba i orlovští školáci, středoškoláci i dospělí. Na místě je sice čekal nelehký úkol, mnozí ale zároveň přišli s tím, že sobotní ráno nepromarní a stráví ho v krásné přírodě, které navíc svou prací pomohou. O odvoz sesbíraných pytlů s odpadky se pak postaralo samo město Bohumín.