Vidět je to skoro na každém rohu. Podobně jako v Třinci a okolí poškodily popadané stromy elektrická vedení, auta i střechy budov.

A na českotěšínském hřbitově je to hotová apokalypsa! Český Těšín celý víkend odklízel následky víkendové bouřky. Konkrétně dvacet jednotek hasičů. „Na základě úkolů krizového štábu města Český Těšín zasahujeme na území celého města. Jedna se o odstraňování stromů, které jsou na komunikaci nebo na elektrickém vedení,“ poznamenal v neděli ráno mluvčí krajských hasičů Jakub Kozák.

Polámané nebo i s kořeny vyvrácené stromy byly znát už při příjezdu do města, kde ještě před polednem zastavila policie z jedné a strážníci z druhé strany dopravu, aby ve Frýdecké ulici mohli hasiči ořezat kmen ohrožující okolí. „Uklidí se to následně, teď jdeme na oběd, jsme od rána na nohách. A pak pokračujeme dále,“ nechávali se slyšet zasahující chlapi.

Pěkná spoušť byla i vedle na dětském dopravním hřišti, už ovšem částečně odklizená. Průchod kolem nicméně městská policie raději obehnala páskami, není tam pořád bezpečno.

Podobné pásky se objevily i na více místech Českého Těšína. „Je to katastrofa. Přímo jsme viděli, jak nám strom padá kolem oken a měli jsme strach, že nám do nich spadne,“ líčila mladá maminka z přízemí sídlištního paneláku chvíle, kdy trnula strachy. Před domem ležel obrovský kmen. Další pak mezi lavičkami u chodníku.

Město Český Těšín preventivně uzavřelo letní koupaliště i sportovní areál Frýdecká, kde bouře napáchala značné škody, které se musí před zprovozněním odstranit. Újmu utrpěl i městský hřbitov, kde spadlé stromy a větve poničily náhrobky. Jsou jich desítky.

„Nasazena byla veškerá technika včetně jeřábů, vysokozdvižných plošin, vyprošťovacích automobilů,“ vypočítával mluvčí hasičů Jakub Kozák, co všechno je v Českém Těšíně zapotřebí k odklízení škod. Společně s Třebíčí jde o dvě nejvíce postižená města po nočních bouřkách.