Vše se odehrálo na Karvinsku v pondělí 8. ledna. Maminka již zkušenosti s porodem měla a když se děťátko začalo ohlašovat na svět, sedli s otcem dítěte do auta a vyrazili do karvinské porodnice. Porod se nicméně rozběhl už cestou a vůz musel zastavit v obci Stonava.

Zubaři, zubní ordinace, ilustrační foto
Noví zubaři na Karvinsku. V jedné z ordinací už spustili i registraci

"Tatínek volal ihned rychlou záchrannou službu, operátor na místo okamžitě vyslal sanitní vůz s posádkou a zůstal ve spojení a muži dával další pokyny, tedy takzvanou asistovanou první pomoc," řekl Deníku mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. 

Šlo třeba o rady, v jaké poloze má maminka ležet a další. Vše se nakonec podařilo zvládnout na výbornou. Když sanitka dorazila na místo, převzala zdravou holčičku i její maminku. Obě byly v pořádku a sanitní vůz je převezl k dalším úkonům do karvinské porodnice. 

Náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jakub Unucka (ODS).
Miliardy z EU pro Karvinsko jsou v ohrožení. Náměstek Unucka: Času zbývá málo

Jak dodal mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl, porodů mimo nemocnici bývá v kraji během každého roku několik. "Nejčastěji se jedná o porody v domácím prostředí, výjimečně v automobilu, jako tomu bylo v tomto případě," dodal mluvčí.

Zároveň doplnil, že zde šlo o zatím první porod v kraji mimo zdravotnické zařízení v letošním roce.