Předchozí
1 z 23
Další

ANO - Prof. Ing. Ivo Vondrák CSc., 62 let, hejtman, pořadí na kandidátce: 1

Úřadující hejtman Moravskoslezského kraje a bývalý rektor VŠB–TU Ostrava. Lídr kandidátky hnutí ANO původně už do Poslanecké sněmovny znovu kandidovat nechtěl, nakonec ale svůj názor přehodnotil, aby hnutí pomohl získat důležité hlasy.

Ivo VondrákIvo VondrákZdroj: ANO

ANO - Mgr. Lubomír Metnar, 54 let, ministr obrany, pořadí na kandidátce: 2

Úřadující ministr obrany (18. v historii České republiky) a někdejší ministr vnitra (2017 až 2018). Bývalý policista byl první volbou na pozici lídra krajské kandidátky, pokud by nekandidoval Ivo Vondrák.

Lubomír MetnarLubomír MetnarZdroj: ANO

ANO - Ing. Aleš Juchelka, 45 let, poslanec Parlamentu ČR, pořadí na kandidátce: 3

Poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, zvolený jako nestraník za hnutí ANO. Známý moderátor, scénárista a dramatik v minulosti zastával také funkci ostravského zastupitele za TOP 09.

Aleš JuchelkaAleš JuchelkaZdroj: ANO

ANO - Ing. Jiří Strýček, 62 let, poslanec Parlamentu ČR, pořadí na kandidátce: 7

Poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. V letech 1994 až 2002 byl zastupitelem a radním Nového Jičína, od roku 2014 je zastupitelem tamtéž za hnutí ANO. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Bratislavě.

Jiří StrýčekJiří StrýčekZdroj: ANO

ANO -Ing. Josef Bělica MBA, 43 let, poslanec Parlamentu ČR, pořadí na kandidátce: 4

Poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, zastupitel Moravskoslezského kraje a primátor rodného Havířova, na jehož magistrátu postupoval postupnými krůčky z pozice radního a náměstka primátorky.

Josef Bělica, 39 let, Havířov, náměstek primátorky Havířova, 3 047 hlasůJosef BělicaZdroj: Archiv

ANO - Ing. Stanislav Fridrich, 64 let, sadař, poslanec Parlamentu ČR, pořadí na kandidátce: 5

Poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a nestraník za hnutí ANO. Původem podnikatel a sadař vystudoval Vysokou školu chemicko-technologickou v Praze. Pracoval jako generální ředitel Pivovaru Radegast.

Stanislav Fridrich, 60 let, Nižní Lhoty, podnikatel, sadař, 1 530 hlasůStanislav FridrichZdroj: Archiv

ANO - PhDr. Igor Hendrych Ph.D., 53 let, 1. náměstek primátora statutárního města Opava, vysokoškolský pedagog, pořadí na kandidátce: 6

Vysokoškolský pedagog a zastupitel Moravskoslezského kraje. Jednadvacet let působil na různých pozicích ve Vězeňské službě ČR a nyní zastává funkci náměstka primátora statutárního města Opavy.

Igor HendrychIgor HendrychZdroj: ANO

ANO - Mgr. Andrea Babišová MBA, 49 let, poslankyně Parlamentu ČR, pořadí na kandidátce: 8

Poslankyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Vystudovaná zdravotní sestra je od roku 2014 zastupitelkou v rodném Bohumíně. Zdravotnictví se věnuje i ve své politické kariéře.

Andrea BabišováAndrea BabišováZdroj: ANO

ANO - Ing. Zuzana Ožanová, 51 let, starostka městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, pořadí na kandidátce: 10

Poslankyně Poslanecké sněmovny PČR, v letech 2016 až 2020 zastupitelka Moravskoslezského kraje, v letech 2016 až 2018 zastupitelka města Ostravy, od listopadu 2018 starostka městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, členka hnutí ANO 2011 (bývalá členka Strany zelených a Cesty změny).

Zuzana OžanováZuzana OžanováZdroj: ANO

ANO - Michal Ratiborský, 39 let, poslanec Parlamentu ČR, pořadí na kandidátce: 9

Pochází z Krnova, kde již od ukončení studií podniká v oboru elektrokomunikací. Zasedá také v dozorčí radě Krnovských vodovodů a kanalizací a je členem finančního výboru města Krnova. Věří, že svými profesními zkušenostmi a znalostmi může pomoci zlepšit postavení drobných podnikatelů a živnostníků. Rezervu našeho kraje vnímá v oblasti turistiky a cestovního ruchu. V rámci pracovních cest navštěvuje řadu míst a má tak možnost vidět, jak funguje turistický ruch i v jiných částech republiky a ve světě. Je přesvědčen, že podpora turismu přinese regionu významné finanční prostředky.

Michal Ratiborský, 35 let, Krnov, jednatel společnosti, 1 455 hlasůMichal RatiborskýZdroj: Archiv

SPOLU - Ing. Zbyněk Stanjura, 57 let, kandiduje za ODS, poslanec, pořadí na kandidátce: 1

Poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a 1. místopředseda Občanské demokratické strany. V letech 2012 až 2013 byl 14. ministrem dopravy ČR a v minulosti vykonával také funkci primátora Opavy.


Zbyněk Stanjura, 53 let, Opava, poslanec Parlamentu ČR, 3 648 hlasůZbyněk StanjuraZdroj: Archiv

SPOLU - MUDr. Zdenka Němečková Crkvenjaš MBA, 45 let, kandiduje za ODS, primářka popáleninového centra FN Ostrava, pořadí na kandidátce: 5

Narodila se v Ostravě, ale když jí bylo půl roku, rodina se stěhovala do jugoslávského Sarajeva. Do Ostravy se pak o prázdninách každoročně vraceli za příbuznými. V roce 1991 začala studovat gymnázium v Sarajevu, ale v roce 1992 vybuchla v Bosně občanská válka a ona s matkou i dvěma mladšími sestrami utíkali ze země. Ve studiu na gymnáziu pak pokračovala v Ostravě.

Zdenka Němečková CrkvenjašZdenka Němečková CrkvenjašZdroj: Archiv

SPOLU - Ing. Jiří Carbol, 62 let, kandiduje za KDU-ČSL, starosta obce Dobrá, pořadí na kandidátce: 4

Český politik a bývalý místopředseda KDU-ČSL. Zastával také funkci senátora za Frýdek-Místek, náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje, poslance Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a v současné době je starostou podbeskydské obce Dobrá na Frýdecko-Místecku.

Jiří Carbol. KDU-ČSLJiří CarbolZdroj: archiv strany

SPOLU - Bc. Jakub Janda, 43 let, kandiduje za ODS, poslanec, předseda českého skoku na lyžích, pořadí na kandidátce: 3

Český politik, známý především díky své sportovní minulosti. Jako skokan na lyžích vyhrál v roce 2006 jako první Čech Světový pohár a také prestižní Turné čtyř můstků. Od roku 2017 je poslancem Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR za ODS.


Jakub Janda, 39 let, Frenštát pod Radhoštěm, reprezentant ve skocích na lyžích, 2 265 hlasů (skok ze 4 na 2 místo)Jakub JandaZdroj: Archiv

SPOLU - Mgr. Bc. Pavla Golasowská DiS., 57 let, kandiduje za KDU-ČSL, poslankyně, pořadí na kandidátce: 2

Poslankyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR (od roku 2014), třineckou zastupitelkou (2010) a členkou KDU-ČSL (2009). Do politiky se pokoušela vstoupit už v roce 1998, podařilo se jí to však až napotřetí.

Spolu (ODS + KDU-ČSL + TOP09). Pavla Golasowská (KDU-ČSL)Pavla GolasowskáZdroj: se svolením Spolu

SPOLU - Bc. Jiří Navrátil MBA, 44 let, kandiduje za KDU-ČSL, náměstek hejtmana MSK, místostarosta obce Mořkov, pořadí na kandidátce: 6

Působil jako člen zastupitelstva Moravskoslezského kraje a následně zastával post náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje za sociální oblast. Od roku 2010 byl místostarostou obce Mořkov a od roku 2012 působil jako člen Zastupitelstva Moravskoslezského kraje. Dále také vykonával funkci krajského tajemníka KDU-ČSL v Moravskoslezském kraji.

Jiří Navrátil. KDU-ČSLJiří NavrátilZdroj: archiv strany

Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura, 49 let, poslanec, předseda hnutí SPD, pořadí na kandidátce: 1

Stávající místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a spoluzakladatel Svobody a přímé demokracie (SPD). Svou volbu kandidovat v Moravskoslezském kraji po minulé zkušenosti se Středočeským krajem, pro Deník okomentoval slovy: „Jsem napůl Moravák po mamince, babičce a dědečkovi, takže jako Moravák chci kandidovat za Moravu, a to v nejlidnatějším moravském kraji.“

SPD: č. 1. Tomio OkamuraTomio OkamuraZdroj: Deník/Petr Jiříček

Svoboda a přímá demokracie - MUDr. Jan Síla, 71 let, neurochirurg, pořadí na kandidátce: 2

Český politik a lékař. V letech 1993 až 2010 vybudoval neurochirurgické oddělení v Městské nemocnici Ostrava. Později působil jako náměstek ředitele Lékařské pohotovostní služby v Ostravě a Krnově, kde také operuje.

SPD: č. 2. Jan SílaJan SílaZdroj: Deník/Petr Jiříček

Svoboda a přímá demokracie - Mgr. Karel Sládeček, 58 let, živnostník, ředitel společnosti, pořadí na kandidátce: 3

Český politik a lektor, v letech 2016 až 2020 zastupitel Moravskoslezského kraje, v letech 2010 až 2013 zastupitel města Ostravy, bývalý člen hnutí Ostravak a strany SPOZ / SPO, současný člen hnutí SPD.

SPD: č. 3. Karel SládečekKarel SládečekZdroj: Deník/Petr Jiříček

PIRÁTI a STAROSTOVÉ - Mgr. Michaela Šebelová, 39 let, kandiduje za STAN, starostka obce Kunčice pod Ondřejníkem, fyzioterapeutka, pořadí na kandidátce: 14

Je vdaná a má dva téměř dospělé syny, dvojčata. Již 11 let se pohybuje v komunální politice a nyní působí jako starostka malebné podhorské obce Kunčice pod Ondřejníkem. Původní profesí je fyzioterapeutka, tuto práci v omezeném rozsahu stále vykonává.

Michaela ŠebelováMichaela ŠebelováZdroj: Archiv strany

PIRÁTI a STAROSTOVÉ - PhDr. Michael Rataj Ph.D., 52 let, kandiduje za STAN, starosta obce Branka u Opavy, pořadí na kandidátce: 10

Bývalý šéfredaktor okresních novin, redaktor a editor regionálních deníků, manažer firemní komunikace, marketingový ředitel a v současnosti - starosta obce Branka u Opavy.

Michael RatajMichael RatajZdroj: Archiv strany

PIRÁTI a STAROSTOVÉ - Petr Letocha, 37 let, kandiduje za STAN, podnikatel, zastupitel města Karviná, pořadí na kandidátce: 4

Podnikatel a karvinský zastupitel. Hlásá o sobě, že pomohl spoustě horníků dosáhnout na hornické důchody. České republice by podle něj značně prospělo také omezení byrokracie.

Piráti a Starostové: č. 4. Petr LetochaPetr LetochaZdroj: Deník/Petr Jiříček