Organizátoři připravili dva pořady pro první a druhý stupeň. Malí diváci se usadili ve školní tělocvičně, která byla slavnostně vyzdobena červenými srdíčky a obálkami s nápisem Pošta pro tebe. Ve svém projektu žáci ukázali, že práce s kamerou je pro ně hračka. Veronika Vacková se skvěle zhostila střihu a spousta žáků překvapila svými komentátorskými dovednostmi. Několik chlapců se zhostilo role pošťáka Ondry tak úžasně, že zaskočení učitelé nevěděli, zda se nejedná o školní akci nebo reálnou pozvánku do oblíbeného pořadu české televize.

Každý z pozvaných obdržel obálku a záleželo jen na něm, zda se do studia dostaví. Nejmenší i starší diváky v hledišti přivítala notoricky známá znělka. V roli moderátorky Ester se vystřídalo několik žákyň, které právě opouští školu. Vždy přivítaly dva hosty, kteří si pozvali některého ze svých učitelů. Většina hostů chtěla svým učitelům poděkovat za získané znalosti a krásně prožité školní roky. Našli se i tací, kteří se chtěli pozvaným hostům omluvit za své chování. Po promítnutí krátkého videošotu z návštěvy Ondry u pozvané osoby do tělocvičny vstoupil učitel se sluchátky na uších. Každá „Ester“ měla nejdříve zvídavé otázky, a ve finále došlo k odstranění dělící stěny, stejně jako ve známém televizním pořadu.

Při setkáních stejně jako v televizi často tekly skutečné slzy. Napětí a dojetí bylo vidět i u malých diváků, které si pro své učitele připravili kytičky a dárky. Mezi pozvanými učiteli nechyběl ani ředitel školy Karel Knapp. „Věděl jsem, že vycházející žáci připravují program podobný oblíbenému televiznímu pořadu Pošta pro tebe. Když dorazil Ondra s obálkou i ke mně, tak mi bylo jasné, že si mě někdo přeje vidět. Stejně jako kolegové jsem ale netušil, kdo si mě pozval. Žákům a učitelům, kteří se na tomto originálním zakončení školního roku podíleli, chci poděkovat a popřát jim krásné prázdniny,“ sdělil Karel Knapp, ředitel albrechtické základní školy.