Čtyři domy bungalového typu by měly vyrůst v ropické části Zálesí, v blízkosti hranice s třineckou částí Nebory, za tamní restaurací U Bobka. Zatímco ve třech by bydleli mladé rodiny s dětmi, čtvrtý by obýval sociální pracovník a správce celého areálu. Potřebný stavební pozemek je v majetku Slezské diakonie, která se zúčastňuje jednání o projektu.

„Hlavní myšlenkou celého projektu je umožnit mladým handicapovaným osobám založit vlastní rodinu a umožnit jim tak plnou integraci do společnosti. To v Ústavu sociální péče v Hrabyni, kde v celém komplexu žije na 1 500 lidí, není možné, už z důvodu nedostatku soukromí. Společnost tak vlastně mladé vozíčkáře nutí k tomu, aby neměli vlastní rodinu, i kdyby to bylo možné,“ uvedl jednatel sdružení Jaroslav Dembinný, který společně se Slezskou diakonií bude hlavním konzultantem celého projektu.

Domky pro postižené se můžou stavět pouze na rovině a musí k nim být dobrý dojezd. Domy nebudou mít sklepy, avšak musí mít vyhřívané chodníky, aby v zimě nebyly problémy s napadaným sněhem. V areálu se také počítá se zřízením fitcentra a relaxačního centra. Na pozemku jsou rovněž vhodné podmínky k provozování hypoterapie, jelikož se zde nachází hospodářská budova, kterou je možno přestavět na stáje.