Jedná se vlastně o vyhřívané lůžko, do kterého se položí miminko ve speciálním oblečku. „Postýlka“ má dvě vestavěné LED diodové moduly, jednoduchou a bezpečnou aplikaci, při které není potřeba chránit oči kojence. „Je také vybaveno kožní teplotní sondou pro monitorování teploty miminka a časovým spínačem, takže se automaticky vypne,“ popsala fungování zařízení primářka dětského oddělení Lenka Bőhmová.

„Je to takový dárek na Mikuláše od naší nadace,“ řekl Josef Adámek z Nadačního fondu Dítě a ovzduší. Dodal, že kromě „postýlky“ zajistila nadace pro nemocnici také čističku vzduchu a pro gastroentologické oddělení dva DVD rekordéry. Díky záznamům nebudou muset lékaři děti trápit dalším a dalším vyšetřením.

„DVD rekordéry poslouží k zpracování digitálního obrazu a zálohování informací, které si předáváme v rámci určení diagnostiky a léčby s jinými nemocnicemi, třeba v Praze a Hradci Králové,“ informoval lékař a předseda Zdravotní komise Radek Sušil. „Za dary jménem naší nemocnice moc děkuji, doufám, že navázaná spolupráce s nadací bude pokračovat i v budoucnu a všem přítomným přeji hlavně hodně zdraví v Novém roce,“ poděkoval pracovníkům Nadačního fondu ředitel nemocnice Miroslav Janečka.