Veletrh poskytovatelů sociálních služeb pořádá už šestým rokem město. Letošnímu ročníku dominují stany Ligy proti rakovině, na náměstí však jsou také stánky mnoha dalších organizací a spolků, u kterých mohou lidé získat radu, nebo přímo žádanou službu.

Veletrh je pořádán právě proto, aby lidé věděli, jak široká škála služeb je nabízena. „Já vůbec netušila, že je dneska možné si požádat o služby, o kterých jsem neměla vůbec tušení, že existují. Je to dobře, protože takových lidí je určitě hodně a třeba se jim některá ze služeb hodí,“ řekla jedna z návštěvnic veletrhu.

Podívat se přišla také pěstounka: „Jsem pěstounkou na přechodnou dobu a zajímám se o možnosti vzdělávání pěstounů.“

Lidé se zajímají o služby, které mohou využít oni sami, nebo jejich blízcí. Některé sociální a zdravotní služby jsou lidem známy dostatečně, o jiných tak široké povědomí nemají. Seznámit se mohou s bohatou nabídkou kompenzačních a zdravotních pomůcek.

Každý den se na mne, ale především na pracovnice odboru sociálních věcí, obracejí lidé, kteří žádají o pomoc ve své životní situaci. Proto pořádáme tuto prezentaci určenou pro širokou veřejnost. Náš termín využila také Liga proti rakovině, která pořádá putovní výstavu,“ řekla náměstkyně primátorky Alena Zedníková.

Návštěvníci veletrhu mohou podstoupit některá základní vyšetření zdravotního stavu. Armáda spásy nabízí polévku. Lidé se seznamují s nabídkou volnočasových aktivit a poradenských služeb a mohou si zakoupit výrobky uživatelů sociálních služeb. Zajímavé jsou také praktické ukázky, například canisterapie, sebeobrany nebo vystoupení klientů Santé.