"Požár se obešel bez zranění, může za něj malá čajová svíčka, položená na špatném místě. Předběžná škoda je odhadována na 150 tisíc korun," uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

"V bytě v prvním patře (uživatelky v seniorském věku) dvoupatrového domu se v neděli odpoledne pohybovalo více osob. Jedna z nich zřejmě zavadila o čajovou svíčku, ukrytou ve skleněné nádobě, ta spadla a v bytě začalo hořet," dodal mluvčí Kůdela.

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno krátce po půl třetí odpoledne. Na místo vyjely tři jednotky ze stanic v Bohumíně, Karviné a Orlové a dvě bohumínské jednotky sboru dobrovolných hasičů - Starý Bohumín a Šunychl.

Podle slov mluvčího hasiči dostali oheň pod kontrolu během deseti minut, dohašování ve dvoupokojovém bytě jim zabralo půlhodinu.

"K požáru (nejen na konci roku) stačí v domácnostech zapálená svíčka, stojící v blízkosti bytových textilií, v nábytkových sestavách a v průvanu. Zapálenou svíčku nelze položit kamkoli a na cokoli. V každém případě by měla být umístěna na stabilní ohnivzdorné podložce v dostatečné vzdálenosti od hořlavých materiálů. Zapálené svíčky by neměly zůstávat bez dozoru. Po odchodu z domu je proto nejlepším řešením svíčky zhasnout," doplnil na závěr Kůdela.