Informace o požáru byla na operační středisko hasičů nahlášena v 10.41 hod. Na místo události okamžitě vyrazily nejen profesionální jednotky hasičů ze stanice v Havířově, Českém Těšíně a Karviné, ale také dobrovolné jednotky z Českého Těšína-Mostů a Českého Těšína-Stanislavic.

Požár domu v Českém Těšíně zaměstnal 5 jednotek hasičů.Požár domu v Českém Těšíně zaměstnal 5 jednotek hasičů.Zdroj: Se souhlasem HZS MSK

Hasiči prvotním průzkumem zjistili, že se jedná o požár jedné místnosti, nacházející se v prvním podlaží dvoupodlažního rodinného domu. Hasiči v dýchací technice začali boj s požárem za pomoci jednoho vodního proudu.

Ilustrační foto.
Muž se vloudil do pokoje domova seniorů v Havířově. Pak chtěl okrást klientku

„Oheň se jim podařilo lokalizovat během necelých deseti minut, dalších 20 minut pak zabrala jeho likvidace. Obyvatelé domu opustili jeho prostory ještě před příjezdem hasičů, u dvou z nich však došlo k intoxikaci, proto byli předáni do péče přivolaným zdravotníkům," poznamenala k události Kamila Langerová, mluvčí moravskoslezských hasičů.

Ilustrační foto.
Školák z Havířova posílal škole emaily o výbuchu bomby. Došlo i k evakuaci

Příčina vzniku požáru je v šetření, jeho předběžná škoda byla vyčíslena na 500 tisíc korun. Hasiči uchránili svým rychlým zásahem hodnoty ve výši čtyř milionů korun.