Žena pracuje na karvinském magistrátu na oddělení orgánu sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD) a podílela se také na řešení odebrání dětí jisté havířovské problémové partnerské dvojici, o kterém pak rozhodl soud. Muž z Havířova úřednici vyhrožoval pomstou, v noci na 27. května se pak vydal do Petrovic u Karviné, kde žena bydlí se svou rodinou. Tam zapálil ženino auto, oheň se pak rozšířil dál.

Požár byl na operační středisko hasičů nahlášen, v pondělí 27. května, devatenáct minut po druhé hodině ranní. "Požár zasáhl zaparkovaná vozidla a také střechu domu. Z důvodu těžce přístupného terénu nebylo možné v místě zásahu ustavit výškovou techniku," uvedla k případu mluvčí moravskoslezských hasičů Kamila Langerová.

Petrovice u Karviné, požár RD, 27. května 2024.
FOTO: Rodina spala, dům v Petrovicích začal hořet. Hasiči zachraňovali i morčata

"Pro boj s požárem, který již v době příjezdu jednotek na místo události zcela zachvátil přístřešek domu, automobily a rozšiřoval se i na střechu domu, nasadili celkem tři vodní proudy. Těžce přístupný terén neumožňoval ustavit v místě zásahu výškovou techniku, proto museli hasiči k hašení střechy použít nastavovací žebříky. Požár se podařilo lokalizovat během necelé hodiny, další hodinu pak zabrala jeho samotná likvidace," řekla dále mluvčí.

Požár si naštěstí nevyžádal žádná zranění, jeho obyvatelé opustili dům ještě před příjezdem jednotek, hasiči pak z hořícího domu zachránili mazlíčky dětí, morčata.

Žháře pak policisté zajistili den poté, muž nyní pobývá ve vazbě.

Útoky na úředníky, takřka denně 

Karvinský magistrát pak rodině zajistil dočasné náhradní ubytování. Rovněž vyzval představitele české vlády ke zvýšení ochrany úředních osob.

Svíčková omáčka coby součást ďábelského plánu. Ilustrační foto.
Karvinská svíčková, takovou jste ještě nejedli! O recept se zajímají i soudci

Žel, ústní ani jiné útoky ze strany klientů, jsou pro karvinské úředníky takřka denním chlebem. "V letošním roce už například došlo také k fyzickému napadení dvou pracovnic OSPODu jednou klientkou přímo na pracovišti. Obě pracovnice byly pak nemocenské," uvedl mluvčí karvinského magistrátu Lukáš Hudeček.

Dodal, že takové případy musí snášet nejen úřednice na oddělení OSPOD. Nadávky, vyhrůžky a další, s tím vším se úřednice na přepážkách karvinského magistrátu setkávají takřka denně.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Vražda a loupež v bydlení pro seniory v Karviné. Policie zná pachatele

Zdroj: Deník/Jaroslav Perdoch