Na pozoru by se měli mít především lidé z okolních obcí. Některé spoje totiž budou ze zastávek odjíždět dříve. Už na začátku února byl upraven jízdní řád linky 413, kdy byl jeden ranní a jeden večerní spoj prodloužen až do Horní Suché.

Od března přibude jeden ranní spoj na lince 405 ze Šumbarku. Na lince 411 bude ranní autobus odjíždět za zastávky Adámek v Horních Bludovicích o pět minut dříve ve 4:51 hod.

Nový ranní spoj bude zaveden také na lince 415 z autobusového nádraží v 5:54 hodin

Pozor si musejí dát cestující linkou 417, která spojuje Havířov s Těrlickem. Hned čtyři ranní spoje budou uspíšeny o 3 nebo o 5 minut a pozdní příchod na zastávku by se nemusel vyplatit. Naopak spěchat nemusí cestující na některé spoje linky 419, která obsluhuje Dolní Suchou. Pět spojů ze šumbarské točny bude vypravováno později, tři v rozmezí dvou až pěti minut a dva o půl hodiny. Stejně tak budou upraveny odjezdy v opačném směru.

„Změny vyvstaly s potřebou cestujících, kdy nás o ně požádali přímo občané nebo zástupci obcí. My jsme je posoudili a pokud to bylo v našich možnostech, zapracovali jsme je do upravených jízdních řádů. Vesměs se jedná o to, aby jednotlivé spoje lépe navazovaly na jiné, případně lépe vyhovují například dopravě školáků," vysvětlil důvod změn ředitel divize osobní dopravy havířovského ČSAD Jakub Vyvial.