Opravy se dočká čtyřproudová silnice v ulici Rudé armády, vedoucí z centra města směrem na Petrovice u Karviné. Nový povrch dostane silnice v 1355 metrů dlouhém úseku od křižovatky s třídou 17. listopadu až po křížení s ulicí Čsl. Armády. Na úsek kolem okružní křižovatky Rudé armády - Leonovova - Havířská se oprava nevztahuje.

„Bude opraveno odvodnění komunikace, vyměněny uliční vpusti a vodorovné dopravní značení bude provedeno v plastu,“ řekl náměstek hejtmana pro dopravu Radek Podstawka.

Bohumín nabídne zájemcům 52 nových bytů, licitace nájmu startují v květnu.
Bohumín nabídne desítky nových bytů, licitace nájmu startují na jaře

Oprava má skončit v srpnu, do té doby budou muset obyvatelé Karviné a okolních oblastí holt počítat s omezením provozu.

Od Teska na hranici s problémy

Ještě delší časový úsek, konkrétně od května do září, pak bude řidičům komplikovat život také oprava ulice Polská ve starém Ráji. Probíhat bude v úseku dlouhém 1805 metrů, který začíná u kruhového objezdu na třídě 17. listopadu a končí na hraničním přechodu do Polska.

Podle silničářů je potřeba zesílit podklad a zvýšit únosnost vozovky. Současně se opraví povrch točny, která slouží k otáčení vozidel zimní údržby a autobusů MHD. Úpravou projde také rondel v místě křížení s ulicí Ciolkovského a ulicí Božkova.

„Ostrůvek okružní křižovatky bude vyvýšen a opticky zvýrazněn. Vodorovné dopravní značení bude provedeno v plastu,“ řekl k těmto změnám náměstek hejtmana Radek Podstawka.

Buty.
Tipy na víkend v celém kraji. Na Karvinsku si zatančíte na Buty i Ventolina

V prvních fázích stavby se počítá s částečnou uzávěrou vždy jednoho směru, později bude provoz regulován semaforem a veden po polovinách komunikace.

V roce 2024 plánuje Moravskoslezský kraj rekonstrukci a modernizaci Borovského ulice, a to od křížení s třídou 17. listopadu až po hraniční přechod. V budoucnu na této cestě vzniknou dokonce okružní křižovatky, po kterých kvůli častým kolonám v dopravní špičce už nyní řidiči hlasitě volají.

Chodník už je nový, teď ještě silnice

Omezení v dopravě se nevyhnou ani Bohumínu. Letos bude pokračovat rekonstrukce a modernizace ulice Lidická. Termín zahájení zatím není, správa silnic soutěží zhotovitele hlavních stavebních objektů. Město už v roce 2020 opravilo pravostranný chodník. Obnova téměř kilometrového úseku si vyžádá 180 dní a bude provázena dopravně bezpečnostním opatřením s výlukami provozu.