Volných míst je podle aktuálních statistik úřadu práce přes dva tisíce (o 861 více než před rokem) a víc než třetinu z nich nabízí OKD.

Podle mluvčího společnosti Iva Čelechovského bude firma letos potřebovat 290 lidí přímo na důlní závody. Hledá hlavně zaměstnance do profesí horník-rubač a horník-razič. U těchto profesí dokonce zvýšila náborový příspěvek na 60 tisíc korun.

Poptávka je ale také po ošetřovatelích a pracovnících v sociálních službách, všeobecných sestrách bez specializace, kuchařích, lékařích specialistech, elektrikářích, svářečích, číšnících či policistech.

Poptávka po nových zaměstnancích je nejvyšší za posledních 10 let.

„Počet volných pracovních míst přesáhl dvoutisícovou hranici na počet 2128, a předčil tak počet volných pracovních míst z března 2008 (1774 míst). Vzrostl také počet nově hlášených volných míst, který byl nejvyšší od října 2015,“ přiblížil ředitel Úřadu práce Karviná Dalibor Závacký.

Jakkoli se mohou zdát aktuální čísla optimistická, v republikovém srovnání je Karvinsko stále na prvním místě s nejméně příznivou uplatnitelností uchazečů. Na jedno volné místo je 6,4 člověka.

Míra nezaměstnanosti byla k poslednímu dni března 7,61 procenta.