Nebylo to letos poprvé, co musela strávit Vánoce v práci vlaková výpravčí Eva Zugová. V dopravní kanceláři na jednom z perónů ostravského hlavního nádraží měla na stole aspoň malý vánoční stromeček. „Všechno jsem musela připravit už dříve. Manžel už dneska jenom usmaží kapra,“ vyjádřila se na Štědrý den žena, která už u Českých drah pracuje třicet let. Vánoce v práci prožila počtvrté. „Rodina už si na to zvykla, že nejsem doma a přijdu až večer. Já to beru zvesela, protože Vánoce jsou přece svátky veselé,“ dodala Zugová.

V dobrá náladě byla 24. prosince za volantem trolejbusu také Olga Šiková (na snímku vpravo). „Dneska je to bez stresu. Cestující jsou příjemní, řidiči jsou příjemní, v hromadné dopravě dnes zkrátka panuje úplná pohoda,“ uvedla usměvavá řidička. I ona stihla doma vše přichystat v dostatečném předstihu. Bramborový salát ale dodělávala až poslední den ve tři ráno. „Kapry už jsem nechala na manželovi. To, že jsem v práci, mi až tak moc nevadí. Jediné, co mi chybí, jsou pohádky, které teď běží v televizi,“ sdělila ještě Šiková.

Přizpůsobit se tomu, že mají mamku na Štědrý den v práci, se musela i rodina Jany Blažejové. Ta zase už po několikáté trávila Vánoce na jedné z ostravských čerpacích stanic. „Lidé chodí nakupovat ještě poslední dárky – plyšáky, cédečka nebo třeba kosmetiku. To já už jsem musela mít všechno dříve, abych to stihla zabalit, když teď musím být v práci,“ řekla Blažejová, které taky nechyběla dobrá nálada.