„Veškeré práce na rekonstrukcích jsou provedeny, včetně zabudování výtahu. V této chvíli pracujeme na vnitřním vybavení. Nechali jsme udělat speciálně upravený nábytek, stoly nebo šatní skříně, které vozíčkáři potřebují,“ řekl ředitel Santé domova pro osoby se zdravotním postižením Radim Hanzel.

Nový denní stacionář se bude nacházet v budově Mateřské školky na ulici Čelakovského, jejíž část byla k těmto účelům zrekonstruována městem. „Magistrát nám hodně pomohl ve stavebních úpravách tak, aby prostor byl zcela bezbariérový. Což znamenalo i zabudovat výtah. S vedením školky jsme uzavřeli smlouvu o pronájmu. Myslím, že nic nebrání tomu, abychom na podzim tohoto roku zahájili provoz,“ dodal ředitel.

V dílnách se budou moci hendikepovaní zapojit do pracovně terapeutické činnosti, posílit své sebevědomí, rozvíjet se a mít pocit užitečnosti.

„Počítáme s kapacitou do 25 míst. Zatím jsme nepřijali žádné přihlášky, a proto jsou všechna místa ještě volná. Lidé, kteří by měli o nové zařízení zájem, se mohou přijít kdykoliv informovat do pracovních dílen na ulici Tajovského, kde je se službami seznámíme. Přihlášky do stacionáře jsou rovněž zveřejněny na internetu. Dílny budou pro všechny klienty bez omezení věku, ale nesmí se jednat o těžké stavy postižení. Uživatel si bude podle stupně závislosti hradit služby a stravu z příspěvku na péči,“ doplnil ředitel Radim Hanzel.