Od 30. června tam tisíce řidičů čekají obrovské dennodenní komplikace a problémy: celá trasa se začne opravovat a centrum města se tak promění ve dvě oddělené zóny, mezi kterými nebude možné projíždět.

Hlavní část rekonstrukce bude probíhat do 31. srpna. Na tuto akci navazují i opravy dvou mostů ve Slezské ulici. Most vedoucí od Ostravské ulice je uzavřen již teď a oprava skončí až 18. srpna. Most blíže centru města bude uzavřen až do konce září.

Bude to „o nervy"

„Projet Orlovou bude v létě opravdu „o nervy"," neskrývá náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro dopravu Daniel Havlík.

„Na druhou stranu ale to, co v jiných městech probíhá na etapy a trvá třeba několik let, v Orlové zvládneme za tři měsíce," doplnil na pondělní tiskové besedě věnované rekonstrukci orlovské hlavní třídy.

Časovaná bomba

Rekonstrukce hlavního průtahu městem je podle zainteresovaných stran nezbytná.

„Ten stav je opravdu velmi špatný a nechávat ho takto i nadále by se dalo přirovnat k časované bombě. Finančně náročnou rekonstrukci hlavního tahu městem jsme připravovali několik let a letos ji díky evropským dotacím můžeme konečně realizovat," řekl náměstek Správy silnic Moravskoslezského kraje Milan Novák.

Řidiče tak během oprav čeká jednosměrný provoz vždy v jednom z jízdních pruhů na Masarykově třídě a obousměrný provoz stažený do jedné poloviny vozovky na Slezské ulici. Úsek u městského úřadu a hypermarketu bude zcela uzavřený a jezdit tudy budou moci jen vozidla Integrovaného záchranného systému a autobusová doprava.

Podrobnější informace přinese Deník na speciální straně v příloze Karvinsko a Havířovsko v úterý 24. června, tedy několik dní před vypuknutím orlovského „dopravního pekla".