Dopravní policisté v rámci výkonu své služby kontrolovali na silnici I/48 v Chotěbuzi ve směru na Polsko návěsové soupravy nákladních vozidel. Zastavili také jednoho řidiče cizí státní příslušnosti.

Nejprve jej požádali, aby s vozidlem najel na nízkorychlostní váhy. Tento manévr ale řidič nedokončil. Couvl, jenže v tom mu praskla náprava na návěsu a celá souprava se stala nepojízdnou.

„Naštěstí se závada na vozidle projevila v pomalé rychlosti při couvání na odstavné ploše a ne v běžném provozu, kde mohla mát vážné následky,“ správně upozornila policejní mluvčí Daniela Vlčková.

Přetížená dodávka.
Policisté z Frýdku-Místku na dálnici stopli dodávku, vážila 7 tun, limit je 3,5

Vozidlo sice nemohlo být zváženo, ovšem kromě nevyhovujícího technického stavu, který bezprostředně ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu, policisté u řidiče zjistili další porušení zákona. Byla překročena maximální povolená výška jízdní soupravy a na kartě řidiče nebyl řádně veden záznam o době řízení a přestávek.

„Do doby, než řidič zajistil přeložení a odvezení nákladu i porouchaného vozidla, mu byla zakázána další jízda. Přestupek, kterého se dopustil tím, že řídil vozidlo, které je technicky nezpůsobilé k provozu na pozemních komunikacích, povede ve správním řízení příslušný správní orgán,“ informovala Vlčková.

Přetížené vozidlo.
Kontrola kamionů na Frýdecko-Místecku? I deset tun navíc...

Doplnila, že postihu se nevyhne ani provozovatel vozidla. Přecpané a nevyhovující kamiony prostě na české silnice nepatří.

Aby se nevyhýbali správnímu řízení, uložili policisté řidiči i provozovateli kauce v celkové výši 80 tisíc korun.