Do akce byly nasazeny desítky moravskoslezských policistů, kteří se zaměřili na rizikové úseky. Na jejich výběru se podíleli i lidé prostřednictvím internetu. Třetina vybraných míst se nacházela na Ostravsku a Karvinsku.

Jedno z měření se uskutečnilo v ulici Ostravské v Petřvaldu na Karvinsku, kde jsme policisty v pátek dopoledne zastihli. Jde o nechvalně proslulý úsek, kde řidiči často nedodržují povolenou padesátikilometrovou rychlost. Například během letošní akce, která se uskutečnila v únoru, policisté během čtyř hodin přistihli šedesát řidičů, kteří překročili rychlost.

Policisté budou měřit na stovkách míst. Foto se souhlasem Policie ČR
Masivní razie začala! Víme, kde na Ostravsku policie v pátek měří

Rekordmankou byla žena, jež na tachometru měla téměř stovku. „Jde o místo, které vnímáme jako problematické. Řidiči tu často nedodržují povolenou rychlost. Výjimkou není ani situace, kdy tudy projíždějí stovkou,“ řekl Deníku šéf krajské dopravní policie Petr Štencel.

A dnes se vyskytl řidič, který dosavadní rekordmanku překonal. Policisté mu naměřili rychlost 104 km/h. Na místě mu byl odebrán řidičský průkaz.

Na Ostravsku se policisté mimo jiné objevili v Martinovské ulici a na Svinovských mostech, kde řidiči mají s dodržováním rychlosti dlouhodobé potíže. Svou pozornost na doporučení občanů obrátili také na Michálkovickou ulici ve Slezské Ostravě a Václavovickou v Šenově.

Zapomenutá kulovnice.
„Jsem v průseru“, volal policii myslivec z Ostravy. Ukradli mu kulovnici

V pátek se ale řidiči chovali jako beránci. Přistihnout nějakého hříšníka bylo umění. O akci totiž policisté i média předem informovali, vědělo se také, kde bude měření probíhat. „Kdyby takhle jezdili řidiči každý den,“ posteskli si policisté na stanovišti v Petřvaldu. Nakonec se však i oni „dočkali". Před polednem přistihli piráta, který jel rychlostí 104 kilometrů v hodině. „Policisté mu zakázali další jízdu, zadrželi řidičský průkaz a jeho přestupek oznámí správnímu orgánu," informovala policie na síti X.