Mateřská škola s prostornou školní zahradou

Mateřská škola Sukova byla založena v 1962 při výstavbě panelové části Havířova. Nachází se v klidném prostředí ve středu města. Je trojtřídní s kapacitou 78 dětí ve věku 3 až 6 let, nejdříve však pro děti od 2 let a také pro ty, co mají odloženou školní docházku.

Děti jsou dále rozdělovány do tříd podle věku následovně: 1. třída Berušky (nejmenší děti), 2. třída Motýlci (středně staré děti), 3. třída Včeličky (nejstarší, předškolní a s odloženou školní docházkou). Osobitost každé třídy je dána nejen výzdobou, ale i vybavením, barevností, diferencovanou výškou nábytku a sociálního zařízení.

Školka je vybavena moderní kuchyní. Velkou výhodou je prostorná školní zahrada na prosluněné jižní straně. Na zahradě je pískoviště, zahradní průlezky, houpačky, 2 dřevěné komplexy s malou horolezeckou stěnou a skluzavkou. Celá zahrada je oplocena. Ve školce je spousta nejrůznějších aktivit s širokou nabídkou zájmových činností.

A co je podstatné, o děti se stará kolektiv kvalifikovaných učitelek a provozních zaměstnanců. Ředitelkou je Hana Santariusová.

close Třída Berušky, MŠ Klubíčko v ulici Sukova, Havířov info Zdroj: Deník/Josef Pintér zoom_in

Třída Berušky s učitelkou Janou Vajdovou a chůvou Gabrielou Jasiokovou.

close Třída Motýlci, MŠ Klubíčko v ulici Sukova, Havířov info Zdroj: Deník/Josef Pintér zoom_in

Třída Motýlci s učitelkou Jarmilou Žilkovou a ředitelkou Hanou Santariusovou.

close Třída Včeličky, MŠ Klubíčko v ulici Sukova, Havířov info Zdroj: Deník/Josef Pintér zoom_in

Třída Včeličky s učitelkou Pavlou Vichrovou. Foto: Josef Pintér

Tištěné vydání svého regionálního deníku můžete získat ve volném prodeji, nebo v rámci předplatného. Předplatit lze i elektronickou verzi Deníku.