V Těrlické přehradě je už několik týdnů větší množství kaprů, kteří jsou nemocní, nebo viditelně poškození. Jejich stav se rybářům vůbec nelíbí. „Ty ryby mají vředy, nebo díry v těle. Byla jsem to hlásit na odboru životního prostředí na havířovském magistrátu a měla jsem dojem, jako by je to vůbec nezajímalo. Podle mě by s tím ale měl někdo něco dělat,“ vysvětlovala žena při návštěvě redakce.

Její slova potvrdilo několik rybářů přímo u břehu Těrlické přehrady. „No je jich tady spousta. Do přehrady je vypustil rybářský svaz, který je zřejmě koupil už v tak špatném stavu za levnější peníze. Jinak si to nedovedu vysvětlit,“ řekl jeden, zatím co druhý hned dodal, v jaké stavu ryby jsou: „Jeden, kterého jsem ulovil, měl jen polovinu ocasu. Ta druhá byla uhnilá. Ostatní ryby jsou doslova děravé. O těch rybách vědí i porybní, ale nic se s tím prý nedá dělat. Údajně se ryby vyléčí, až se voda více ohřeje. Tomu ale nevěřím.“

O nemocných rybách vědí i v kanceláři havířovské rybářské organizace, která má Těrlickou přehradu pod sebou. „Ryby se tam vypouštěly na podzim. Většinou je bereme z Rychvaldu. Všechny dodávky musí mít atest, kterým dodavatel stvrzuje kvalitu ryb. Do přehrady tedy byly vypuštěny ryby zdravé. Podle mého názoru je poškodili samotní rybáři, kteří s nimi v průběhu zimy nešetrně zacházeli. Takový rybář jich vyloví za den několik, ale domů si vezme třeba jen dvě. Ostatní pak pustí zpátky do vody. Stačí, aby se odlouplo několik šupin a ryba pak trpí. Tyto rány se ovšem zacelí už za několik týdnů, když se voda oteplí,“ reagoval předseda organizace Václav Brož.