Na zdejší úzké cestě přitom až donedávna platil zákaz vjezdu, vedení obce se však rozhodlo silnici „otevřít“ především kvůli několika závadským řidičům, kteří do Dětmarovic či Orlové dojíždějí za prací a jinými povinnostmi.

„Účelovou komunikaci bohužel zneužívají i jiní řidiči, kteří si tudy zkracují objížďku přes Karvinou. S ohledem na stav cesty, která je už nyní prakticky zničená, bylo sjednáno opatření s průjezdními povolenkami, které si usedlíci bydlící v této oblasti mohou vyzvednout na úřadě v Dětmarovicích, usedlíci ze Závady pak na obecním úřadě v Petrovicích,“ vysvětlil starosta Dětmarovic Ladislav Rosman.

Zároveň dodal, že dopisy s přesnými pokyny rozeslala obec lidem už minulý týden a v průběhu tohoto týdne si mohou obyvatelé povolenky na úřadě vyzvednout.

„Vyzvednutí povolení bude rychlé, na počkání, bohužel si pro něj ale lidé musí přijít osobně,“ doplnil starosta.

„Věříme, že nové nařízení a dozor policie přinese na zdejší komunikaci alespoň nějakou nápravu. Občané Petrovic mohou stále využívat trasu přes les Oblázek a Olšiny, která je asi poloviční,“ uvedla karvinská mluvčí Šárka Swiderová.

Daniel Sekanina z karvinského dopravního inspektorátu potvrdil, že policisté budou na dodržování nového nařízení na zdejší cestě dohlížet.