Jedno z nejprestižnějších ocenění, tedy Cenu GRAND PRIX, získal na letošním udílení cen soubor staveb Využití výpravní haly železniční stanice Havířov a Rekonstrukce výpravní budovy v železniční stanici Havířov. Porota i laická veřejnost vybírala z 57 přihlášených staveb, což je nejvíce za celou historii soutěže. Slavnostní oceňování se konalo v uplynulých dnech.

O pětici ocenění se rovnoměrně podělilo všech pět velkých měst okresu. Hlavní cenu v kategorii Stavby občanské vybavenosti – rekonstrukce získala již zmíněná rekonstrukce výpravní budovy železničního stanice v Havířově.

Koláž, plánované stavby a projekty na Karvinsku.
FOTO: Karvinsko. Toto jsou nové zásadní stavby, které mají změnit podobu měst

V kategorii Novostaveb si čestné uznání odnesla výstavba Centrálního dopravního terminálu v Českém Těšíně včetně parkoviště.

Kategorii Bytové domy ovládla Karviná, která do soutěže přihlásila realizaci Rekonstrukce domů č. p. 33 až 35 na Masarykově náměstí. Získala nejen hlavní cenu, ale i Cenu laické veřejnosti. Stejně jako Havířov tak bodovala hned dvakrát.

Takto by mohla vypadat Stromovka po revitalizaci.
Havířov se pustí do revitalizace Stromovky, vyžádá si 50 milionů

Orlová vyslala do soutěže loni dokončenou přestavbu centra města a stavbu nového náměstí. A rovněž uspěla. V kategorii Veřejná prostranství získal projekt Humanizace a revitalizace centra města Orlová-Lutyně čestné uznání.

V kategorii Průmyslové stavby zase obdržela čestné uznání Přístavba a stavba administrativní budovy průmyslového podniku Rockwool Bohumín.