„Dnes jsem si prošel karvinské operační sály, které jsou v pořádku. Nyní mne čeká cesta do Orlové, kde chci se zaměstnanci ortopedie probrat důvody výpovědí, vyslechnout si jejich názory i podmínky, za kterých by případně byli ochotni své rozhodnutí vzít zpět. Rád bych s každým z nich hovořil osobně, nejsem zastánce nějakého mluvení k davu,“ pospal své první dny v nové práci ve středu ředitel NsP Karviná-Ráj Ivo Žolnerčík.

Primář ortopedie v orlovské nemocnici Martin Holinka.Jak známo, téměř všichni lékaři i další zdravotníci orlovské ortopedie podali tento týden výpověď v reakci na odvolání jejich primáře Tomáše Knybla a také kvůli tomu, že jim zřizovatel nemocnic, kraj, neumožnil přejít z Orlové do havířovského špitálu. Naopak, ortopedie se má přesunout do Karviné.

Hlavním důvodem vypjaté situace mají být údajně operační sály, které jsou podle slov bývalého primáře ortopedie v Havířově na lepší úrovni. Slova bývalého primáře orlovské ortopedie na adresu operačních sálů v Karviné měly být důvodem k jeho odvolání. Za své sály se pak postavila i většina primářů a dalších zaměstnanců karvinské nemocnice, podle kterých dané výroky byly až dehonestující.

„Než doběhnou termíny výpovědí uplyne několik týdnů a já věřím, že se novému panu řediteli nemocnice a novému panu primáři podaří své kolegy přesvědčit ke změně postoje a situace v nemocnici a na ortopedii bude opět stabilizovaná, což je důležité především pro samotné pacienty,“ doplnil pak ve středu za zřizovatele špitálů krajský zdravotní rada Martin Gebauer.