Z údajů na webu ministerstva zdravotnictví vyplývá, že v pátek přibylo v Česku 168 nových případů nemoci covid-19. Za sobotu do podvečera přibylo 126 nově pozitivně testovaných. "Pozitivních testů vychází devět až deset procent, což je hodně. V sobotu se odebralo kolem 1000 vzorků na dolech ČSM-Sever a ČSM-Jih. Laboratoře to postupně ukládají do různých aplikací, zpracováváme to, jak stíháme," řekl Kopřivík. 

Důl Darkov.
Karvinsko hlásí už více jak sedm stovek nakažených lidí okolo šachet OKD

Další vlnu plošného testování v OKD nařídila KHS, protože mezi zaměstnanci dolů začalo přibývat lidí, u kterých testy prokázaly nákazu. Pracovníci měli jen minimální nebo žádné příznaky nemoci. Testování začalo v pátek a má pokračovat do úterý. Celkem má být otestováno přes 3000 lidí.

První ohnisko covidu-19 v OKD bylo na Dole Darkov, kde bylo do pátku evidováno 511 pozitivně testovaných lidí, pracovníků i jejich příbuzných. Zatímco na tomto dole se ale už situace stabilizovala a přibývá tam minimum případů, další ohniska se objevila na dolech ČSM-Sever a ČSM-Jih. V ohnisku Dolu ČSM-Sever bylo do pátku evidováno 167 nakažených lidí - 89 zaměstnanců, 32 jejich příbuzných a 46 cizích státních příslušníků. Do ohniska Dolu ČSM-Jih patřilo celkově 85 lidí. Mezi nimi bylo 42 zaměstnanců, 22 jejich rodinných příslušníků a 21 cizinců.

V Moravskoslezském kraji bylo od počátku pandemie do pátku pozitivně testováno celkem 2168 lidí. Aktualizované údaje chce KHS zveřejnit v pondělí.

Tichý protest za otevření Českých a Polských hranic (Slezské vojvodství), 15. června 2020 v Českém Těšíně.
Do Polska i zpět volně, bez testů i karantény. Ve Slezsku uvolní hranice