Šikmý kostel, Lázně Darkov, Karvinské moře a těžní věže šachet ČSM a Darkov, ČSA tvoří charakteristickou kulisu Karvinska, které bylo desítky let doménou horníků. Nyní, v předposlední červnovou sobotu, se tato oblast opět otevírá pro třetí ročník běžeckého seriálu POHO50.

„Závod je určen jak pro zkušené sportovce, tak pro ty, kteří se poprvé pokusí o běh na čas a chtějí si užít jedinečnou atmosféru tohoto místa, které je v České republice ojedinělé. Pro děti jsou připravené tratě od osmdesáti do patnácti set metrů. Nejdelší trasa, padesát kilometrů, představuje skutečnou výzvu pro běžecké nadšence. Městský běh Karvinou na 10 km, který je již druhým rokem součástí POHO50 letos dosahuje významného milníku – oslavuje svůj dvacátý ročník, což zdůrazňuje jeho stálou popularitu a význam v regionu,“ uvedla ředitelka závodu Marcela Krplová.

Revírní pohodová padesátka je běžeckým svátkem, k němuž neodmyslitelně patří i štafety. „Zaregistrujte svůj tým, doběhněte si společně pro medaile a nezapomenutelné zážitky! Letos se opět v rámci závodu POHO50 utkají štafety, přičemž každý člen týmu poběží šestikilometrovou etapu,“ upřesnila za pořadatele Vendula Friedelová.

Ta také zdůraznila, že běžecké zázemí na Lodičkách v Parku B. Němcové v Karviné - Fryštátě přinese především pro štafetové běžce vítané zpestření i delší porci povzbuzování a vzájemného hecování. „Na výzvy jste zvyklí, tah na cíl máte! Postavte ve firmě čtyřčlenný tým, nebo rovnou několik,“ vyzvala Friedelová.

POHO50 i letos pomáhá. Konkrétně Justýnce Kurowské statečné malé holčičce, která denně bojuje s dětskou mozkovou obrnou a dalšími výzvami, které jí přináší život. I přes veškeré překážky zůstává usměvavá a plná odhodlání posouvat se vpřed.

Ale potřebuje naši společnou pomoc. Je zcela závislá na podpoře druhých, aby mohla pokračovat ve své cestě k léčbě a zlepšení. Každý krok, který udělá, je pro ni velkým

úspěchem, a my bychom chtěli být další podporou této malé bojovnice. Proto z každého startovného jde 50 Kč na pomoc malé Justýnce.

Její rodiče ji také založili účet u Asociací rodičů dětí s DMO a každý dar, který přispějete na účet Justýnky Kurowské 2500839573/2010, umožní pokračovat v rehabilitacích a pořízení potřebných pomůcek.

Zajímá vás registrace? Další informace naleznete na webu: www.poho50.cz.