Jak hodnotíte výsledek letošních komunálních voleb?

Výsledek voleb hodnotím pozitivně. Jsme spokojení, protože jsme si udrželi počet mandátů, jaký jsme měli v zastupitelstvu dosud. Děkuji voličům za zhodnocení naší práce a činů. Slušnost zvítězila.

Jednáte už o koalici? A co říkáte nováčkovi v zastupitelstvu ANO 2011?

Koaliční jednání ještě neproběhla a o tom, kdo bude v koalici nebo opozici, se rozhodne až na prvním zasedání zastupitelstva. Blahopřeji ANO 2011, že se do zastupitelstva dostali. Doufejme, že budou pracovití a důslední jako všichni ostatní zastupitelé.

V zastupitelstvu teď bude nyní jen pět politických uskupení. Bude to městu prospěšnější, než když bylo složení pestřejší?

O složení zastupitelstva rozhodli voliči. Myslím, že to bude lepší a věřím, že nové zastupitelstvo bude odvádět kvalitní práci.

Jaké vás čekají blízké a dlouhodobé úkoly?

Pokračujeme v práci pro město. Prvním úkolem je připravit ustavující zasedání zastupitelstva. Už v pondělí se sejde vedení města, kde budeme řešit běžné úkoly. Z dlouhodobých cílů pro nadcházející čtyřleté volební období to jsou samozřejmě cíle z našeho volebního programu, a to zvyšování zaměstnanosti, zkvalitňování života obyvatel města, posilování bezpečnosti a podpora mladých rodin.