Tábory jsou určeny dětem zhruba od šesti do 15 let a využívají je zejména menší děti.

„Rodiče se někdy bojí pustit malé dítě na výjezdový tábor a příměstský je pak ideální řešení," potvrzuje vedoucí oddělení zájmové činnosti Juventus Karviná Michaela Tomoszková.

Juventus Karviná se letos rozhodl pro téma deskové hry, a nabízí tak příměstské tábory nazvané Člověče, nezlob se, Pictomania nebo Ubongo.

První začínají již 30. června a nesou název Carcassonne a Léto s přírodou, což je tábor, kde se jeho účasntníci seznámí se životem zvířat a péčí o ně. Za pobyt dítěte v příměstském táboře zaplatí rodiče od sedmi set do 1100 korun. V ceně jsou obědy, dopolední a odpolední svačiny, pitný režim, materiály, cestovné, vstupné a další náklady spojené s provozem.

Na letní rekreaci dítěte ve městě mohou rodiče dokonce získat dotaci. Příspěvky na tábory nabízí například Všeobecná zdravotní pojišťovna a čtyřmi sty korunami na dítě na jeden tábor se rozhodlo přispět také město Havířov.

Havířovské centrum Asterix připravilo bohatou nabídku osmi táborových programů. „Děti se budou věnovat například výtvarným aktivitám nebo přírodovědné činnosti, témata jsou různá. V srpnu máme domluvenou spolupráci s městskou policií, která děti vezme dvakrát v týdnu na hřiště a bude je zábavnou formou učit o bezpečnosti. Také jsme dohodli spolupráci s knihovnou, abychom děti společně přivedli ke čtení," vysvětlila ředitelka Eva Kiedroňová.

První tábor s názvem Duhový týden začíná již 7. července.

„O tábory je velký zájem, zbývá jen posledních pár míst," dodala Kiedroňová.

Orlová má téměř obsazeno

Dům dětí a mládeže v Bohumíně již hlásí naplněné kapacity a také orlovskému Domu dětí a mládeže zbývá jen pár posledních míst. „Ještě na některé tábory nabíráme, ale kapacity už jsou skoro vyčerpány," informovala personalistka Magdaléna Nováková.

„Připravili jsme táborové programy jako například Barevné léto pro děti od 5 do 13 let, Tábor s Věrkou, a oddělení přírodovědy nachystalo tábor s názvem Charles Darwin," vypočítává Nováková.

Pokud chtějí rodiče své děti zapsat na příměstský tábor, měli by si pospíšit. Volná místa stále nabízejí kromě už zmíněných organizací také například karvinské Centrum pro rodinu Sluníčko, společnost Dakol v Petrovicích, Dům dětí a mládeže Český Těšín nebo třeba havířovské Církevní středisko volného času Don Bosco.

MICHAELA ZORMANOVÁ