Program příměstského tábora trval od pondělí do pátku.

Každý den jiný

„Chtěly jsme, aby si děti mohly užít zajímavě každý den a v pátek se pak konal závěrečný den v místním parku, kde také proběhlo celkové vyhodnocení tábora a předání odměn těm nejaktivnějším a nejlepším účastníkům," řekla vedoucí karvinské pobočky Programu pro pěstounské rodiny Marie Kijonková.

Zábava i poučení

Děti si na táboře nejen užívají a vstřebávají nové zážitky. Připraveny byly i různé tématické soutěže a úkoly, aby si každý z celého pestrého týdne odnesl co nejvíce.

„Každý den měl totiž zároveň nějaké své téma a k tomu patřily i příslušné úkoly," doplnila Marie Kijonková.

Zabavit a zaujmout skupinu dětí od těch nejmenších až takřka do 18 let přitom není nic lehkého. Pracovnicím karvinské pobočky Programu pro pěstounské rodiny se to ale podařilo.

„Líbí se mi každý den. Protože mám ale hodně ráda zvířata, líbil se mi den u koní a také výlet do zoologické zahrady," řekla jedna z účastnic karvinského tábora.

Zažít svůj kraj

„Tábor jsme plánovaly společně a chtěly jsme vzít děcka tady po našem kraji, aby toho viděly a zažily co nejvíce. Hodně jsem ale také vycházela z mých vlastních zážitků, takže mě třeba inspirovala dřívější návštěva Miniuni, kdy jsem věděla, že by to mohlo bavit i děcka a podobně jsme vymýšlely i to ostatní," řekla pak hlavní tvůrkyně táborového programu Marie Poledníková.