Dokončení projektu se chopil nový ředitel Těšínského divadla Petr Kracik a slibuje otevření scény v příštím roce. „Ačkoli se na dostavění Malé scény čeká sedm let, to čekání je metaforou. Většina lidí tuto skutečnost neřeší. Nicméně velká divadla často vznikla jako malé projekty a nikdo nečekal, co se z nich vyvine. Domnívám se ale, že je zde určitý potenciál,“ tvrdí Petr Kracik.

Podle něj bude Malou scénu z šedesáti až sedmdesáti procent využívat scéna Bajka, což přiláká především dětské publikum. Další menší projekty by pak mohly směřovat až k experimentální tvorbě. Technická úroveň by také měla posloužit pro rozvoj loutkových her a alternativního divadla.

Těšínské divadlo.

Modernizovaný projekt Malé scény počítá s pohyblivou podlahou, nejmodernějším zvukem a nepravidelným divadelním půdorysem – nebude zde jasně vyhraněná hranice mezi jevištěm a hledištěm. „Říkávám, že ta scéna je mírně invalidní, ale to nevadí, jelikož se určitě najdou divadelníci, kteří to vezmou v potaz a tento fakt zúročí,“ dodává Kracik.

Současně s dokončením Malé scény plánuje ředitel divadla její propojení s hvězdárnou. Tu by měl zrekonstruovat architekt David Vávra tak, aby splnila účel a vznikl zároveň nový prostor pro kulturní akce. „Zkrátka hvězdy budou vystupovat pod hvězdami,“ říká s úsměvem Petr Kracik.

„Ačkoli je trochu riskantní otevírat vedlejší novou scénu divadla, je to specifikum a pevně věřím, že to dopadne dobře,“ říká Kracik. Zároveň neodmítá myšlenku, že by Český Těšín mohl svými projekty inspirovat také okolní města, která podle něj mají široký umělecký potenciál.