Parkování v blízkosti Kališova jezera v bohumínské části Šunychlu představuje pro plavce každé léto zapeklitý oříšek. Kapacita zdejšího soukromého parkoviště návštěvníkům nestačí a tak své vozy mnohdy odstavují, kde se dá. Tím nejenže ztrpčují život místních lidí, ale riskují také pokutu za nesprávné parkování.

Nová odstavná plocha vyrostla u místní čističky odpadních vod, zhruba 500 metrů od jezera.Foto: Pavel Čempěl

Město se proto rozhodlo vytvořit novou provizorní odstavnou plochu u nedaleké čističky odpadních vod. Kromě ní plánuje v příštím roce v blízkosti jezera vytvořit také velkokapacitní parkoviště o rozloze více než šesti tisíc metrů čtverečních.

„Provizorní plocha pro dvacet vozů vyrostla asi 500 metrů od jezera. Místo dříve sloužilo jako deponie odtěžené zeminy při stavbě dálnice. Dvacet míst sice není mnoho, ale věříme, že až v sezoně nastane kalamitní dopravní situace, veřejný parking přijde návštěvníkům vhod,“ vysvětlil místostarosta Bohumína Lumír Macura.

Nová odstavná plocha vyrostla u místní čističky odpadních vod, zhruba 500 metrů od jezera.Foto: Pavel Čempěl

Dodal, že další parkovací místa město připravuje.

„Podařilo se nám k tomu získat parcelu o rozloze více než šesti tisíc metrů čtverečních nedaleko jezera. Než se pustíme do realizace, musíme vše zúřadovat a parkoviště navrhnout. Našim záměrem je spíše umožnit parkování vozidel na zelené ploše. Nechceme kvůli několika měsícům v roce trvale znehodnocovat půdu. Pokud půjde vše dobře, mohli by jej lidé začít využívat už v příštím roce,“ popsal místostarosta s tím, že radnice uvažuje také o možnosti využít v letošním roce pro parkování jinou zelenou městskou plochu mezi čističkou a Šunychelskou ulicí, která má přes čtyři tisíce metrů čtverečních.