Vše ale bude záležet také na tom, zda orlovská radnice uspěje s žádostí o dotaci z programu Ministerstva pro místní rozvoj Podpora bydlení Regenerace sídlišť.

První etapa regenerace je rozdělena do dvou částí. Začít by se mělo v příštím roce a revitalizace by měla stát přibližně 10 milionů korun. „Regenerována by měla být část panelového sídliště na hranici s Dětma-rovicemi. Lidé by se tam měli dočkat nových parkovacích míst, chodníků, zeleně, osvětlení, laviček, kontejnerových stání, ale i hracích prvků pro nejmladší generaci a podobně," popsala mluvčí orlovské radnice Nataša Cibulková.

„Všichni víme, že tamní obyvatele trápí nedostatek parkovacích míst, chybí tam lavičky, kontejnerová stání nepůsobí zrovna esteticky a děti mají k dispozici pouze hřiště u školy a prostor hřiště na střeše parkovacího objektu, což je samozřejmě nedostatečné. Věřím, že už po realizaci první etapy se situace v této části zlepší," podotkl orlovský starosta Tomáš Kuča.

AKTUALIZACE PROJEKTU

Projekt na regeneraci sídliště je zpracován od roku 2007. V roce 2008 ho zastupitelé schválili. V roce 2009 došlo k propadu daňových příjmů a město se pustilo do jiných akcí, kde náklady kryly prostředky z projektů Evropské unie a spoluúčast města byla nižší. Letos město projektovou dokumentaci aktualizovalo a chce podat zmíněnou žádost o dotaci.