Na tuto otázku se ptali šoféři z Karvinska v souvislosti s opravami mostu přes řeku Stonávku v Ostravské ulici nedaleko karvinského golfového areálu.

Od pondělí se zde jezdí v obou směrech jen v pravém pruhu, levý patří autobusům, provoz zde řídí semafory. „Dnes je úterý a jsou tam akorát kolony aut na semaforech, motory na volnoběh a znečišťuje se ovzduší. Stavební firma tam ještě nemá ani žádné vybavení," psal jeden ze čtenářů v reakci pod článkem, který mapoval omezení, na webu Deníku.

Podle vlastníka silnice a investora stavby, firmy Ředtielství silnic a dálnic, šlo o bezpečnost motoristů. „Dopravní omezení začala platit již v pondělí z bezpečnostního hlediska. Zástupci statutárního města Karviná požadovali, aby byli řidiči se situací v dostatečném předstihu seznámeni. Práce začaly 6. července," uvedla pro Deník mluvčí ŘSD Nina Ledvinová.

Samotné město seznamovalo se situací média i veřejnost již minulý týden. Jak říkají zástupci Karviné, datum startu dopravních omezení a samotných prací už ale není v jejich dikci. „To je opravdu na investorovi a dodavatelských firmách," řekla mluvčí karvinského magistrátu Šárka Swiderová.

Jak již Deník informoval, současný stav zde potrvá do 20. července. Od 21. července začne další etapa oprav, která si vyžádá uzávěru celého mostu a jezdit se bude přes objízdnou trasu. Kvůli tomu již několik dní funguje i změna v přednosti v jízdě na křižovatce, která se nachází opačným směrem, tedy z Karviné na Český Těšín. Jde o odbočku na Stonavu. Tato křižovatka nyní funguje jako kruhový objezd.