Jeden ze svědků TV Polar na místě popsal, že v jednom z bytů byla imobilní osoba. "Pomohl jsem ji společně s policisty a hasiči vynést ven do bezpečí," řekl svědek události.

"Dvě osoby se nadýchaly zplodinami, byly jednorázově ošetřeny bez nutnosti hospitalizace. K jinému zranění nedošlo," řekla policejní mluvčí Karolína Bělunková.

Plošné testování v souvislosti s nákazou Covid-19 v Dole Darkov na Karvinsku. Hygienikům pomáhala i armáda. Ilustrační foto.
Počet nakažených na Karvinsku překročil tisícovku. A řešení..?

V úterý vyšetřovatelé ohledávali místo a okolí domu, aby objasnili příčiny požáru. Výsledky však zatím nezveřejnili. "Veřejnost budeme informovat po vyhodnocení všech zjištěných informací. Ve věci jsou již zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze zločinu obecné ohrožení, kde zákon stanoví trestní sazbu od tří do osmi let," dodala Bělunková.

Televize Polar už v pondělí uvedla, že existující podezření, že byt zapálil někdo úmyslně, nebo z nedbalosti při vaření drog. Ve městě to není poprvé, co došlo k bytovému požáru právě kvůli vaření pervitinu.