Každý den jsou v městečku otevřeny stánky s jarmarečním zbožím a občerstvením. Součástí je betlém pod vánočním stromem, ohrádka s ovcemi, zvonička a stánky, kde lidé mohou vidět mistra kováře, lití olova, mincovnu či pečení jedlých kaštanů.

Také u večerních vystoupení lidé oceňují pestrou skladbu programu a neváhají za svými oblíbenými interprety přijít v mrazu, větru nebo dešti.

Havířovské Vánoční městečko. S velkým zájmem diváků se setkala kapela Buty. Po hojně navštěvovaném slavnostním rozsvěcování vánočního stromu s ohňostrojem měla dosud patrně nejvyšší návštěvnost v sobotu večer ostravská kapela Buty. Náměstí ale bylo zaplněno také při tradičním zpívání koled s Deníkem nebo při vystoupeních Bohouše Josefa s kapelou Burma Jones, EzyWay, Ládi Křížka s Kreysonem, Vildy Čoka se skupinou Baypass nebo kapela Joe Cocker Band.

S programem nejsou spokojení jen jeho návštěvníci, ale také samotní účinkující. „Kdo tady z účinkujících přijede, tak chválí, jak je program sestaven. Mnozí říkají, že takový program nikde jinde nemají. Po celý měsíc je skutečně velmi pestrý a atraktivní," řekla Danuše Starečková, která program moderuje.

A program vánočního městečka pokračuje až do Štědrého dne.

Pondělí bude věnováno country muzice. V úterý vystoupí Junior Jam Session Band a Lucie revival. Středa patří skupinám Claymore a Ravers. Ve čtvrtek zahraje kapela NOTOTO. V pátek přijedou do Havířova Bandaband a Robert Křesťas s Druhou trávou. V sobotu večer zazpívá Heidi Janků a na zádech známého hitmakera se sveze Michal David Live Show revival. Nedělní program slibuje program ze starých dobrých časů za císaře pána a scénky a písničky ze sladké Francie. V pondělí večer budou znít koledy a na Štědrý den se bude ve 22 hodin na náměstí konat půlnoční mše.

Celý program najdete ZDE