„V Nové Vsi měl zahradu zalitou prakticky každý. Něco málo bylo v Šunychlu, ale hlavně v Pudlově, kde se voda dostala lidem do sklepů. A to byla jen dvouletá voda," upozorňuje místostarosta Bohumína Lumír Macura.

Oba dva dny byl v terénu a mapoval situaci. „Odra ve Starém Bohumíně kulminovala po poledni a rozlila se do stran. Přístav pro vodáky neuvidíte, je zalitý,“ informoval ve čtvrtek Macura.

Dodal také, že toto „vodní varování“ konečně přiměje Povodí Odry, potažmo stát dokončit protipovodňovou hráz, která už tam dávno měla být a jež má ochránit právě obyvatele ve středu zatopeného Pudlova. „Je to poslední část celého pásu protipovodňových hrází, které chrání Bohumín,“ řekl Macura.

S následky vylité říčky Petrůvky bojovali od středy také v Petrovicích u Karviné. „Už je klid,“ hlásil po poledni starosta Marian Lebiedzik.

Škody na majetku prý obec neutrpěla. Nejpostiženějšími místy byly tradičně Pustky, okolí dřevěného kostela v Marklovicích a pak a Závadě u řeky, prostor naproti fotbalovému hřišti.

„Několik domů mělo vyplavené sklepy a pár lidí mělo vodu i obytných prostorách, co jsem slyšel,“ říká starosta. Hasiči včera objížděli postižené lokality, kde bylo potřeba, ještě odčerpávali vodu a s lidmi řešili půjčení vysoušečů.