Řidiče projíždějící městem čekají komplikace. Už v pondělí začíná plánovaná rekonstrukce dvou mostů jednoho v Jablunkovské ulici u křižovatky s ulicí Pod Zvonek a druhého v Karvinské ulici mezi křižovatkou s ulicí Hřbitovní a restaurací Na Brandýse. Objízdná trasa ve směru od Karviné na Třinec a v opačném směru vede kolem Kauflandu.

Značně ztížený tak bude průjezd křižovatkou ulic Jablunkovská a Pod Zvonek. Na výpadovce na Slovensko bude provoz střídavě sveden do jednoho jízdního pruhu, dopravu zde bude řídit semafor.

Řidiči vyjíždějící z ulice Pod Zvonek se budou postupně zařazovat do proudu vozidel z jednotlivých směrů, přičemž budou muset respektovat přechodnou svislou dopravní značku Stůj, dej přednost v jízdě.

„Nabádáme všechny řidiče, aby v uvedeném období využívali pro příjezd a výjezd z města v co největší míře obchvat Českého Těšína, který je bez poplatku, a to užitím sjezdů na ulici Ostravskou a Frýdeckou,“ říká vedoucí oddělení dopravy Městského úřadu v Českém Těšíně Tomáš Hloušek.

V souvislosti s objížďkami se očekává také zpoždění spojů autobusových linek jak příměstských, tak MHD. V určitých týdnech dojde totiž k situaci, kdy provoz bude muset být sveden do jednoho jízdního pruhu i na dalším úseku ulice Jablunkovské, tentokrát mezi ulicí Slovenskou a vlakovým nádražím.