„Okna na budově D, která na tom byla nejhůř, jsou vyměněná. Nyní se pracuje na vnitřních omítkách a třetí patro je již dokončeno. Během týdne se dokončí zbylá dvě patra a poté by se mělo začít s vnitřní malbou. Současně ve vstupní hale provádíme zednické práce, také vnitřní povrchové úpravy, včetně zámečnických prací,“ řekl stavbyvedoucí Ondřej Puček.

Veškeré činnosti, které se dělají uvnitř budov, musí být dokončeny do 24. srpna, jelikož bude třeba provést úklid, připravit učebny na příchod žáků.
„Do 17. září budeme pracovat jen z venkovních stran. Práce se budou týkat zateplení, také se provedou fasády a dlažby před vstupní halou,“ dodal vedoucí stavby Puček.

Díky rozsáhlosti školy je celá akce rozplánována do tří etap a třech letních prázdnin. Úpravy na pavilonu D byly nutné, jelikož stav oken byl alarmující a narušoval bezpečnost školy. Hrozilo, že by mohlo některé z oken povolit a vypadnout.
O potřebě se zabývat rekonstrukcí rozhodla minulý rok rada Moravskoslezského kraje a uvolnila na to ze svých fondů celých 17,5 milionu korun.