Na sídlišti v Orlové bude od ledna poplatek za psa o pět set korun vyšší, tedy celkem 1500 korun. Za druhého a každého dalšího psa se již tato částka vyšplhá na dva tisíce korun. V případě držitelů psů v rodinných domcích a zahradách zaplatí 240 korun (dosud 120 korun) a důchodcům se rovněž zvýší platba z původní padesátikoruny na rovných 100 korun. Pokud je majitelem psa právnická osoba, zaplatí také o 500 korun více než dosud, celkem tedy 1500 korun.

„Poplatek ze psů se v Orlové neměnil téměř 20 let, přitom se počet psů zvýšil až trojnásobně, městu vznikly náklady na údržbu zeleně, chodníků, provozu útulku pro psy, odchyt psů a další související činnosti,“ vysvětlila zdražení poplatku mluvčí města Nataša Cibulková. I příští rok však pejskaři musí exkrementy po svých miláčcích z trávníků sebrat do vlastních sáčků. Město žádné erární sáčky ani pytlíky rozdávat nebude.

„Pro příští rok se o tom neuvažuje. Důvod je ten, že finanční náklady nejsou úměrné efektu,“ uvedla Renáta Olšarová z odboru životního prostředí orlovské radnice. Dodala, že se však výhledově uvažuje o instalování speciálních odpadkových košů určených právě pro psí exkrementy. Ostatní města v okrese poplatky za psy od ledna 2008 zvedat nebudou.