Jak Deníku v pondělí dopoledne potvrdila šéfka školských odborů v okrese Dagmar Bobková Regelová, ke stávce se přihlásila řada škol. Konkrétní číslo, ani procentuální vyjádření, říci nechtěla. „Počty těch, kteří se ke stávce připojí, totiž každou hodinu narůstají,“ řekla šéfka školských odborů. „Sama jsem překvapena, kolik jich je. A jsou mezi nimi i školy, u kterých bych to nečekala,“ řekla.

O tom, jak konkrétně bude „stávková“ středa mna té které škole vypadat, zřejmě učitelé rodiče obeznámí dnes vzkazem v žákovské knížce či jinak. Republikoví šéfové odborového svazu říkají, že školy nemusí být zcela zavřené, a jen bude například jinak koncipovaná výuka. Učitelé třeba vezmou děti na výlet či do kina.

Školské odbory jsou ve stávkové pohotovosti už několik dnů. Pro stávku se rozhodli minulý pátek. Důvodem je nesouhlas s plánem na zvýšení platů učitelů, na kterém se dohodli premiér Andrej Babiš a ministr školství Robert Plaga.

Prezident Asociace ředitelů základních škol Michal Černý v rozhovoru pro Radiožurnál řekl, že nesouhlasí se stávkou proto, že snížení celkového objemu nebo navýšení mezd, že to nebude těch 15 procent, které slíbil premiér Babiš. „A že to bude méně, to už se rozhodlo dávno a odbory mlčely, neudělaly vůbec nic,“ Černý.

V Bohumíně bude ve středu zavřená většina škol 

K celodennímu protestu školských odborů, který proběhne ve středu 6. listopadu, se připojí většina škol a školských zařízení v Bohumíně. Toho dne zůstanou zavřené. Týká se to například sedmi bohumínských základních škol i Střední školy Bohumín. Gymnázium Františka Živného má výuku normálně, do stávky se nezapojí.
Vybraná zařízení stávku podporují, ale budou v provozu, například školní kuchyně. O tom, o kolik se učitelům a nepedagogickým pracovníkům ve školství zvednou peníze od roku 2020, školské odbory s vládou debatují již téměř půl roku.

Primář ortopedie v orlovské nemocnici Martin Holinka.
V karvinské nemocnici to vře, je tu nový primář i ředitel, zaměstnanci se bouří