Až do konce minulého roku SSRZ vedl Václav Wicher. Ten však na post ředitele rezignoval. Společnost, která má na starost například Víceúčelovou halu, Městský fotbalový areál, letní koupaliště nebo Městskou sportovní halu, bude bez ředitele několik dalších týdnů. Havířovští radní totiž ve středu nevybrali ani jednoho ze tří uchazečů, které jim doporučila výběrová komise.

Zrušení výběrového řízení se očekávalo a nastínila ho i opozice na pondělním jednání zastupitelstva, tedy před středečním zasedáním městské rady. "Můžete mi sdělit, jak dopadlo výběrové řízení na ředitele SSRZ? V kuloárech se povídá, že by mělo být zrušeno, abyste tam jmenovali někoho jiného," ptal se vedení města Pavel Rapant z opoziční ČSSD.

Odpověděl mu náměstek primátora Daniel Vachtarčík z koaličního Hnutí pro Havířov. "Nemůžu předjímat rozhodnutí rady, které se teprve bude konat. Komise z pěti účastníků vybrala tři, u kterých stanovila pořadí," řekl v pondělí odpoledne.

Nevhodní uchazeči

Ve středu se „zvěsti z kuloárů" potvrdily, když radní výběrové řízení skutečně zrušili. Jako budoucí ředitel SSRZ se jim totiž nezamlouval ani jeden z navržených uchazečů.

Nepotvrdily se však další informace o tom, že by měl městskou společnost vést radní Petr Hrabčák za ANO. Ten sice nesplňuje podmínky výběrového řízení, mohl by však být pověřen řízením SSRZ jako uvolněný radní. Tím by nemusel splňovat, s výjimkou politické podpory, žádné požadavky.

Hrabčák, mimo jiné organizátor mezinárodních motocyklových závodů Havířovský zlatý kahanec, však sám už v průběhu zasedání zastupitelstva zprávy o tom, že by měl vést tuto společnost, odmítl. „Ne, ne, to je nesmysl. To není pravda," tvrdil.

Ředitel i bez vzdělání

Radní ještě v průběhu svého středečního jednání vyhlásili nové výběrové řízení. V něm podstatně snížili nároky na uchazeče. Podmínkou už není vysokoškolské vzdělání a dokonce ani středoškolské. Radní však žádají organizační, řídící a komunikační schopnosti, praxe v řídící funkci a řidičský průkaz jsou výhodou.

Výběrové řízení