Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město vyhlásilo soutěž o logo města

HAVÍŘOV - Město Havířov chce vlastní logo. To by bylo vedle znaku na oficiálních i propagačních materiálech druhým symbolem. K této příležitosti vyhlásila radnice otevřenou soutěž. Nový symbol přinese výherci patnáct tisíc korun.

17.7.2007
SDÍLEJ:

Havířovská radniceFoto: DENÍK/Libor Pristáš

„Vyhlášená soutěž o návrh logotypu je otevřenou dvoukolovou soutěží, což znamená, že se zúčastnit může každý, musí pouze dodržet stanovené soutěžní podmínky. Ty jsou vyvěšeny na úřední desce a ke stažení jsou také na internetových stránkách města,“ řekla mluvčí havířovské radnice Romana Bartošková.

Termín pro podání návrhů 1. kola soutěže je 15. srpna. Odborná porota vybere tři nejlepší návrhy, které postoupí do druhého kola. V zadání druhého kola je již vyhotovení několika aplikací, jak by se navrhované logo používalo. Například jak bude vypadat nové logo ve spojení se znakem města, jak na vizitce, dopisním papíře, služebních vozidlech magistrátu. K tomu, jak se který návrh líbí, se budou vyjadřovat obyvatelé města prostřednictvím ankety vyhlášené v Radničních listech.

Nejlepší tři návrhy 1. kola budou odměněny částkami patnáct, třináct a deset tisíc korun. S vítězem soutěže město následně uzavře smlouvu na zpracování manuálu k použití logotypu. Celý tento proces by měl být ukončen v závěru roku.

„V souladu s moderními trendy propagace měst a regionů jsou kladeny stále vyšší nároky na přípravu komplexních systémů propagace. Tento trend je spojen nejen s tvorbou stále kvalitnějších propagačních materiálů, ale také s rostoucím významem stanovování reálných strategických vizí dalšího rozvoje potenciálu měst a regionů v otázce cestovního ruchu.

Prvním krokem tvorby komplexního systému propagace města je pořízení logotypu města a zpracování grafického manuálu, tedy návodu, který přesně vymezuje použití tohoto loga. Laicky řečeno znamená logotyp města graficky zpracovaný název města. Logotyp by měl být jednoduchý, pozitivní, dynamický, měl by zdůraznit specifickou architekturu našeho města a především by měl být nadčasový,“ přiblížila podrobněji požadavky mluvčí radnice.
Od loga by se měl odvíjet další vývoj směrem k jednotnému vizuálnímu stylu používaných materiálů Havířova.

V prvé řadě se bude jednat o informační brožuru o městě. Tu bude následovat také turistický průvodce městem, který bude určen především návštěvníkům Havířova, ale také místním obyvatelům. Logo města se bude postupně uvádět na městských tiskovinách (Radniční listy, kulturní, společenské a sportovní pozvánky na akce pořádané městem), na dopisních papírech a obálkách magistrátu, vizitkách, na dalších propagačních materiálech města. „Rovněž bude použito například na služebních vozidlech magistrátu, plakátech, na internetových stránkách města. Postupně se bude týkat také organizací, jejichž zřizovatelem je město,“ dodala Bartošková.

17.7.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Richard Balcar dosáhl na životní úspěch.

Richard Balcar dosáhl životního úspěchu

Ilustrační foto.

Ve vlaku hořelo. Okolnosti vyšetřuje policie

Nebezpečný recidivista vyhrožoval zabitím dítěte. Podle policie pouhý přestupek

Havířovská veřejnost ztrácí iluze o pravém poslání policie, která zřejmě čeká, až nebezpečný 13x soudně trestaný a nevypočitatelný feťák Filip K. skutečně někoho na ulici zabije. 

Poznáte mladé ženy, které si z bankomatu měly vybrat cizí peníze?

Havířovští policisté šetří krádež dámské peněženky. Žena nakupovala v jednom havířovském marketu a v nákupním vozíku si nechala batoh a nákupní tašku. V nestřeženém okamžiku jí někdo odcizil peněženku, ve které měla mimo jiné i platební kartu.

Přípravu stavby průmyslové zóny Nad Barborou brzdí soudní spor

Karviná – Rok od nástupu nového vedení kraje se příprava stavby průmyslové zóny Nad Barborou nijak neposunula. Hejtman Ivo Vondrák na toto téma Deníku řekl, že se již naplánovanou smlouvu o přípravě zóny nepodařilo realizovat, protože nebyl splněn předpoklad, že pozemky pro zónu budou sceleny.

Babí léto v Ostravě. V kraji meteorologové naměřili víc než 22 stupňů

V Česku pátý den po sobě padaly teplotní rekordy. Nová maxima dnes hlásí 25 ze 144 stanic měřících 30 a více let, většinou v Moravskoslezském a Zlínském kraji, kde bylo i přes 22 stupňů Celsia. Nový rekord si ale připsala i Labská bouda v Krkonoších. Vyplývá to z informací na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení