Jde o prostory v bývalém hotelovém domě Doubravan, kde sídlí odbor sociálních věcí. Úředníci ale v polovině prosince prostory uvolní a v Doubravanu by později měla začít přestavba objektu na nové byty. Společnost SMO prý od města původně požadovala částku 1100 korun za metr čtvereční a smlouvu na pět let. To se ale vedení města nelíbilo. Nyní probíhají další jednání a hovoří se o snížení částky na 860 korun za metr.

„Jde sice o naši dceřinou společnost, ale ta se k nám chová spíše macešsky,“ nebere si servítky starosta Orlové Jiří Michalík. Podle něj je rovněž nemožné, aby SMO požadovaly smlouvu na pět let. „Chystáme další změny a je možné, že v nejbližších letech přestěhujeme sociální odbor opět do našich prostor,“ říká dále Michalík. Poukazuje přitom také na to, že i zmíněných 860 korun za metr je příliš. „Město pronajímá své prostory České poště a policii. Jedna instituce platí přes 500 korun, druhá necelých 600. Je to tedy nepoměr,“ poukazuje první muž orlovské radnice. Vedení SMO ale celou věc vidí jinak. „Vím, že se o nějakých částkách hovořilo na radě města, kde jsem nebyl. Mohu ale říct, že o žádných 1100 korunách za metr nikdy nebyla řeč a údaj je nepravdivý,“ tvrdí ředitel SMO a zároveň orlovský zastupitel Ivo Kotaba.

„Kolik bude činit konečná částka, zatím nejsem schopen říci. O věci se dále jedná, navíc je to záležitost našeho obchodního oddělení. Podle zákona musíme v tomto případě nabízet nájem v běžných cenách, nikoli nějaké slevy. Za to bychom mohli být postihováni,“ doplnil. Starosta Orlové je rozčarován tím, že s takovým jednáním městské firmy nezmůže radnice vůbec nic. „Jediným akcionářem je rada města, v níž sedí několik členů dozorčí rady a představenstva SMO. Na zasedání rady už bylo naznačeno, že není vůle situaci řešit,“ tvrdí Michalík.