Radniční Ježíšek nadělovat tradičně v předstihu. Stromečky obcházel už ve čtvrtek. Navštívil například krajskou mateřskou školu Paraplíčko, která se specializuje na děti se zrakovým postižením a nově i na další postižení.

„Dětí se zrakovým postižením máme lehce nad polovinu. Zbytek tvoří mentálně a tělesně postižení, se sluchovým postižením a autisté, kterých máme tolik, že mají svou vlastní třídu a další jsou rozděleni do ostatních tříd. Za peníze od města jsme dětem pod stromeček nakoupili hračky, které používáme jako výukové pomůcky. Jde například o puzzle, pexeso či odrážedla," řekla ředitelka Paraplíčka Šárka Chobotová.

Primátor a jeho náměstci nadělovali také v krajském Dětském centru Čtyřlístek, které se stará o děti odebrané z rodin, nebo opuštěné, a to od jejich nejútlejšího věku. Dárky donesli také do Dětského domova Sluníčko, centra ambulantních a pobytových služeb Santé specializovaného na děti s mentálním postižením nebo Azylového domu Armády spásy pro matky s dětmi.

Z fondu primátora města byly letos nakoupeny dárky v hodnotě 140 tisíc korun, a to podle přání jednotlivých zařízení, kde byly ve čtvrtek oficiálně předány," sdělila mluvčí havířovského magistrátu Jana Dybová.

Obdarovávaly ale i samotné děti. Někde si připravili krátké sváteční vystoupení a v dětském domově hostům z radnice poděkovali vlastními drobnými dárky.