Na pravidelné každoroční štaci nezapomněl na děti a klienty dětského centra Čtyřlístek, centra Santé, Domu pro matky s dětmi Armády spásy, děti s autismem a zrakovými vadami z mateřské školy Paraplíčko a dětského domova na Čelakovského ulici.

"Podobně jako v uplynulých letech město pořídilo dary v celkové hodnotě 140 tisíc korun podle potřeb a přání jednotlivých zařízení," řekl havířovský primátor Daniel Pawlas.

Společně s ním dárky nadělovali jeho náměstci Ivan Bureš a Daniel Vachtarčík a tajemník magistrátu Milan Menšík.

Pod stromečky nadělili především to, co si v jednotlivých zařízeních přáli. Dárky byly vybírány podle věku a schopností dětí. Vesměs šlo o hračky a výukové pomůcky, včetně těch speciálních. Radniční Ježíšek ale přinesl také počítač s tiskárnou, kancelářské a psací potřeby, dětskou kuchyňku, stavebnice nebo multifunkční hudební věž.

Jak se ukázalo při rozbalování dárků, některé udělaly radost i samotným Ježíškům. Primátorovy náměstky, kteří si chvíli marně lámali hlavu s logickou stavebnicí, hravě trumfnul chlapec s autismem. Všechny ale potěšila radost, jakou děti z dárků měly, i dojal příběh chlapce ze Čtyřlístku. „Doma to bylo špatné. Jsem rád, že můžu být i se svými sourozenci tady. Největší radost z dárků mi udělalo kolo," řekl.