Slavnostní otevření je naplánováno na čtvrtek. Páska bude přestřižena úderem 16. hodiny. Už vpátek se bude vRadosti konat konference karchitektonickému stylu sorela, vněmž byla centrální část Havířova včetně Radosti vystavěna. Konferenci pořádá město ve spolupráci s Národním památkovým ústavem.

„Zúčastní se jí představitelé Národního památkového ústavu, renomovaní architekti, představitelé vysokých škol a další osobnosti, které mají k problematice sorely vztah. Počítá se, že program konference bude zhruba pětihodinový. Skládat se bude z několika odborných přednášek a následné diskuse. Konference bude zpestřena také výstavou řady dobových fotografií a map,“ uvedla mluvčí havířovského magistrátu Jana Pondělíčková.

Zkrátka nepřijde ani veřejnost. Nově opravenou Radost, která byla před časem prohlášena za kulturní památku, si mohou zájemci do sytosti prohlédnout o víkendu. Vsobotu a neděli se vRadosti konají dny otevřených dveří, a to vždy od 13. do 18. hodiny.

Na programu je také kulturní program, kdy bude vystupovat soubor Vonička, pro děti se bude hrát pohádka Trampoty kouzelníka Čárytužky a mezi 16. a 18. hodinou budou vyhrávat dechové hudby Azeťanka a Akorďanka.

Havířovsko přinese ze slavnostního otevření rekonstruované Radosti obsáhlé zpravodajství, současné i dobové fotografie a videoreportáž. Zajímavosti budou na internetových stránkách www.havirovsky.denik.cz.